Kunstu Zakupy

O zakupach

Archiwum kategorii ‘Serwisy aukcyjne’

Sklepy on-line dla hobbystów

19W dzisiejszych czasach wszyscy pasjonaci rękodzieła artystycznego mogą z ulgą odetchnąć. W naszym kraju ich sytuacja zmieniła się w przeciągu kilku ostatnich lat – jak najbardziej na plus, i to bardzo duży. Nie ma bowiem obecnie żadnych problemów z dostępem do materiałów potrzebnych między innymi do wyrobu artystycznej biżuterii, haftu krzyżykowego, decoupage’u, szeroko rozumianego malarstwa, grafiki i tym podobne. nie ma co ukrywać, iż ogromna w tym zasługa sklepów internetowych dla takich hobbystów. Ich oferta jest bardzo interesująca oraz – co najważniejsze – szeroka i zróżnicowana. a o to przecież chodzi. Zresztą, jeszcze jakieś dwadzieścia lat temu o czymś takim jak klej do decoupage’u mało kto u nas słyszał. Takich rzeczy po prostu nie było na rynku. Kiedy jednak wraz z początkiem lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia zmieniać się zaczęła w Polsce zarówno sytuacja polityczna, jak i gospodarcza, rynek stał się niesamowicie chłonny na różnego rodzaju nowości. Pojawiły się też materiały dla wielbicieli rękodzieła, w związku z czym osób się nim zajmujących zaczęło w błyskawicznym tempie przybywać – i przybywa zresztą w dalszym ciągu. Z zaopatrzeniem się w tego rodzaju produkty w sklepach stacjonarnych nadal jednak jest w naszym kraju problem. Jeżeli już gdzieś takie sklepy funkcjonują, to tylko i wyłącznie w dużych miastach – a na dodatek w niezbyt dużych ilościach. Z kolei jeżeli chodzi o Internet, sytuacja pod tym względem przedstawia się zupełnie inaczej. Sklepów elektronicznych z materiałami dla hobbystów jest naprawdę mnóstwo. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Przyznać uczciwie należy, że produkty dobrej jakości do najtańszych nie należą, ale na tym akurat żaden pasjonat oszczędzał nie będzie. Raz – że są to rzeczy bardzo wydajne, dwa –gwarantują naprawdę bardzo dobry efekt (rzecz jasna, w połączeniu z odpowiednimi umiejętnościami, a nad tymi akurat trzeba przez jakiś czas popracować). Robienie zakupów w takich sklepach to sama przyjemność. Tutaj w zupełności wystarczy fotografia oraz opis produktów, nie zaszkodzi ponadto zapoznać się z opiniami wystawionymi przez innych użytkowników. Oczywiście, znakomita większość sklepów z tego typu rzeczami umożliwia zakup także za pośrednictwem serwisów aukcyjnych – chociaż w tym przypadku oferta jest zwykle ograniczona i jeżeli komuś zależy na zdecydowanie większym wyborze, powinien zajrzeć na internetową stronę sklepu. W tych najlepszych z pewnością znajdzie wszystko, czego szuka.

Wróżby on-line

31Za pośrednictwem Internetu zakupić można nie tylko rozmaite produkty, ale również szereg usług – włącznie z tymi uznawanymi za dość nietypowe. Znakomitym przykładem w tym miejscu mogą być w tym miejscu wróżby z tarota. Oczywiście, za takimi usługami nie rozglądają się wszyscy – spora część ludzi ma jednak do takich rzeczy bardzo sceptyczny stosunek. Z drugiej jednakże strony nie brakuje również osób, które są tarotem zafascynowane – przy czym wcale to nie oznacza, że muszą się nim zajmować. Tarocistów również i w naszym kraju – wystarczy zajrzeć chociażby na największy polski serwis aukcyjny, ażeby się o tym fakcie przekonać. Ofert z zakresu wróżb jest tam mnóstwo. Nie są to jakieś drogie rzeczy – cena oscyluje zwykle w granicach trzydziestu złotych. Na zdecydowanej większości tego rodzaju aukcji znajduje się informacja, że płatności dokonuje się już po otrzymaniu wróżby przez klienta. W Internecie tego rodzaju usługi dostępne są oczywiście nie tylko za pośrednictwem aukcyjnych serwisów. Nie brakuje w sieci stron osób zajmujących się generalnie rzecz biorąc wróżbami. Jeśli zatem ktoś chce się kilku interesujących rzeczy się dowiedzieć, nie ma najmniejszych przeszkód, aby z takich usług skorzystać. Sporo ludzi chciałoby do wróżki pójść, jednakże wstydzą się bezpośredniego kontaktu z osobą wróżącą. Dlatego w ich przypadku Internet może się okazać bardzo dobrym rozwiązaniem. Jedni do tego rodzaju rzeczy podchodzą z bardzo dużym dystansem, inni natomiast wróżbę z tarota czy jakąkolwiek inną traktują bardzo poważnie. Nie mniej jednak w tym miejscu zgodzić się jednak trzeba z tym, że rzeczywiście coś w tym jest. Oczywiście, są tarociści mniej lub bardziej utalentowani. Niestety – i tutaj również nie brakuje oszustów, dlatego też zamawiając wróżbę za pośrednictwem Internetu, trzeba bardzo uważać (z drugiej strony – to samo może się przytrafić, jeśli ktoś osobiście wybiera się do wróżki). Dlatego też dobrze jest skorzystać z usług kogoś, kogo poleci znajoma osoba. Poza wróżbami, w Internecie można również bez najmniejszych przeszkód zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne do tego akcesoria – w tym także w karty do tarota. Kupić je można zarówno na serwisach aukcyjnych – chociaż tam wybór pod tym względem nie jest specjalnie interesujący, jak i w specjalnych sklepach internetowych. Tutaj akurat zaopatrzyć się można w naprawdę wspaniałe talie do tarota – zarówno z angielską, jak i z polską instrukcją obsługi. Wybór jest ogromny, w związku z czym każdy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

27O tym, że sklep internetowy musi być w sieci dobrze widoczny, nikogo co do tego specjalnie przekonywać nie trzeba. Jeżeli bowiem tak się nie stanie, nie ma co nawet liczyć na to, że przyniesie jakiekolwiek zyski i że użytkownicy będą zainteresowani jego ofertą. Sposobów na zaprezentowanie sklepu w sieci jest bardzo wiele, nie mniej jednak trzeba tutaj pamiętać o jednej niesamowicie istotnej kwestii, a mianowicie takiej, że użytkownik zainteresowany jakimikolwiek produktami korzysta w pierwszym rzędzie z internetowych przeglądarek. Jest zatem nie bez znaczenia to, w jakiej kolejności pokażą mu się wyniki jego poszukiwań. Przeciętnie internauta przegląda co najwyżej trzy pierwsze strony z linkami do poszczególnych sklepów i zwykle na tym swoje poszukiwania kończy – wyjątek stanowi sytuacja, kiedy już naprawdę bardzo usilnie czegoś szuka. Nie mniej jednak im wyższa jest pozycja sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania, tym oczywiście lepiej. W tym celu należy skorzystać z pozycjonowania stron bądź – jak kto woli – optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych. Metod pozycjonowania jest obecnie bardzo dużo i są one dość skomplikowane – także najbezpieczniej jest skorzystać w tym zakresie z pomocy specjalistów. Firm zajmujących się pozycjonowaniem stron jest w chwili obecnej na rynku całe mnóstwo, także z powodzeniem można znaleźć kogoś, kto się tym zajmie. Jeszcze przed kilkoma laty pozycjonowanie nie było wcale tak skomplikowane, sprowadzało się w sumie do bardzo prostych czynności, ale ostatnimi czasy bardzo wiele się w tym zakresie zmieniło. Wynika to oczywiście z faktu, iż liczba sklepów internetowych rośnie w zastraszająco szybkim tempie, w związku z czym rynek ten staje się coraz bardziej konkurencyjny. Dlatego też cały czas wymyślać trzeba coś nowego w tym zakresie, a każdy właściciel internetowego sklepu bardzo dobrze wie, jak wiele znaczy dobrze wypozocjonowana strona. Cena za tego rodzaju usługi jest uzależniona od bardzo wielu czynników. Bierze się między innymi pod uwagę ilość słów kluczowych oraz to czy strona sklepu ma się znaleźć w pierwszej dziesiątce, piętnastce i tym podobne. Można to jednak z powodzeniem dostosować nawet i do stosunkowo skromnych możliwości finansowych. Działania z zakresu pozycjonowania często wzbudzają wiele kontrowersji. Tak, jak przy każdej okazji, tak i tutaj pojawiają się takie praktyki, które ogólnie uznawane są za nieetyczne, a ich stosowanie skończyć się może na tym, że dana strona z wyników wyszukiwania zostanie w ogóle usunięta.

Internetowe sklepy z odzieżą

16Jednym z rozlicznych produktów, w jakie zaopatrzyć się można za pośrednictwem Internetu jest odzież. Chodzi w tym miejscu zarówno o odzież  damską, jak i męską oraz dziecięcą. Kupować ją  można zarówno poprzez sklepy internetowe, jak i serwisy aukcyjne. W tym drugim przypadku dostępna jest również odzież używana, która charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest zdecydowanie tańsza aniżeli ta nowa. Dużo osób w ten właśnie sposób pozbywa się rzeczy, które niepotrzebnie zajmują im miejsca w szafach, a są jeszcze w na tyle dobrym stanie, że inni z powodzeniem mogą z nich skorzystać. Ponadto w tym zakresie sprzedający uskuteczniają również taką praktykę, że zaopatrują się w bluzki, koszule, spodnie, koszulki i tym podobne w sklepach z używaną odzieżą. Oczywiście, wyszukują rzeczy bardzo dobrych gatunków, wyglądających niczym nowe oraz – co jest niesamowicie istotne – opatrzonych metkami znanych firm. Jest bardzo duża szansa, że taki ciuch uda się sprzedać za całkiem niezła sumę, a biorąc pod uwagę fakt, ile kosztują rzeczy w ciuchlandach – rachunek zysków i strat wychodzi z korzyścią na rzecz tych pierwszych. Typowych sklepów z odzieżą w sieci funkcjonuje całe mnóstwo. Ich oferta jest szalenie zróżnicowana pod każdym jednym względem – w tym również cenowym. Kupić można w Internecie zarówno całkiem niedrogie rzeczy, jak i te z najwyższych już półek. Mnóstwo osób bardzo sobie chwali zapełnianie swoich szaf w taki właśnie sposób, nie mniej jednak zaopatrywanie się w odzież za p[pośrednictwem Internetu ma jednak swoje wady. Nie da się w żaden sposób ubrania ani dotknąć, ani przymierzyć. Niejednokrotnie zdarza się również i tak, że kiedy przesyłka już dotrze pod wskazany adres okazuje się, że ubranie po prostu nie pasuje, źle leży etc. – pomimo tego, że wymiary zostały uprzednio dokładnie sprawdzone. Podobnie jak w przypadku stacjonarnych sklepach z odzieżą, bardzo popularne stały się internetowe outlety – czyli sklepy wyprzedające końcówki kolekcji rozmaitych firm, mniej lub bardziej znanych. Nową odzież można wówczas kupić po naprawdę bardzo atrakcyjnych cenach. Trzeba tylko nieco się pośpieszyć, albowiem tego rodzaju wyprzedaże cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Naturalnie także i sklepy z ubraniami on-line prowadzą posezonowe wyprzedaże. To także znakomita okazja nabycia zupełnie nowych i bardzo ładnych ciuchów w okazjonalnych cenach. Sklepy internetowe – nie tylko takie jak powyższe zresztą – zazwyczaj przedstawiają swoją ofertę również i na serwisach aukcyjnych.

Biżuteryjne drobiazgi

18Do niesamowicie szerokiego grona produktów, w jakie zaopatrzyć się można za pośrednictwem Internetu zaliczyć należy biżuterię. W sieci oferta pod tym kątem właśnie jest naprawdę wręcz rewelacyjna, poza tym biżuteria to akurat taki towar, który z powodzeniem można kupić jedynie po obejrzeniu fotografii. Najczęściej biżuterię kupują naturalnie kobiety, nie mniej jednak na uwagę zasługuje fakt, iż dla mężczyzn pojawia się w tym zakresie coraz bardziej interesująca oferta. Męskiej biżuterii jest w sklepach coraz więcej. Bardziej i mniej znane firmy jubilerskie prowadzą aktualnie sprzedaż przez Internet – przyznać trzeba, że z naprawdę dużym powodzeniem. Proponują swoim klientom niesamowicie zróżnicowany asortyment – biżuterie srebrną, złotą, z kamieniami szlachetnymi, z bursztynami, z masy perłowej i tym podobne. Naprawdę jest w czym wybierać. Taką biżuterię kupić można zarówno w sklepach internetowych, jak i na serwisach aukcyjnych. Oczywiście, im droższe surowce znajdują przy jej wytwarzaniu zastosowanie, tym droższy jest także produkt końcowy. Sporą popularnością cieszy się także sztuczna biżuteria – jest niedroga, poza tym z powodzeniem imituje kamienie szlachetne. Koniecznie w tym miejscu trzeba wspomnieć też i o biżuterii zaliczanej do artystycznego rękodzieła. Bardzo pocieszające jest to, że takich wyrobów jest w Internecie coraz więcej. To idealna propozycja dla tych wszystkich osób – przede wszystkim dla kobiet – pragnących nosić biżuterię unikalną, niepowtarzalną i bardzo oryginalną. Bogactwo pod tym względem wynika z faktu, iż coraz większa liczba osób zajmuje się tą właśnie odmianą rękodzieła. Z dostępem do produktów potrzebnych do wytwarzania takich ozdób nie ma obecnie najmniejszego nawet problemu. Unikatowej biżuterii typu hand made szukać należy najlepiej albo na serwisach aukcyjnych, albo w internetowych galeriach. Warto tutaj zaznaczyć, iż w galeriach jest co prawda nieco drożej (chociaż nie są to wcale jakieś astronomiczne kwoty), ale za to propozycje są o wiele bardziej interesujące. Dlatego też ciekawych rzeczy warto szukać właśnie tam. Reasumując, z punktu widzenia klientów jest jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem tak ogromny wybór. Za autentycznie bardzo przystępną cenę można stać się właścicielem pięknego drobiazgu. A nikomu chyba raczej tłumaczyć nie trzeba, jak wspaniałym uzupełnieniem stroju jest biżuteria. Ponieważ kupić można ozdoby całkiem niedrogie, nie ma w związku z tym najmniejszych przeszkód w tym, ażeby posiadać ich większe ilości.

Telefony komórkowe przez Internet

33Internet to znakomite miejsce, w którym z powodzeniem zaopatrzyć się można w telefony komórkowe. Bez wątpienia należą one do grona tych produktów, których w sieci poszukuje się najchętniej. To bardzo chodliwy towar. Wszystkie osoby nim zainteresowane rozpoczynają swoje poszukiwania od zapoznania się z ofertą przedstawioną na serwisach aukcyjnych – w rzeczy samej, tam właśnie jest ona najbogatsza. Zainteresowanie jest nią ogromne. Na aukcjach znaleźć można zarówno nowe aparaty, jak i te używane. Wystawiają je nie tylko komisy i firmy prowadzące działalność w tym właśnie zakresie, ale także indywidualni użytkownicy. Zresztą, jeżeli ktoś ma telefon komórkowy, którego chce się pozbyć, aukcja internetowa jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Na powyżej wspomnianych serwisach znajdują się w ofercie aparaty wszystkich marek funkcjonujących w tej branży. Co więcej, zaopatrzyć się można także w komórki niedostępne na naszym polskim rynku – takich przykładów można by w tym miejscu podać kilka. Oczywiście, zdecydowanie największą popularnością cieszą się produkty wiodących na tym rynku firm. Rozpiętość cenowa oferowanych na aukcjach modeli jest ogromna. Są takie, które kosztują tylko kilkadziesiąt złotych (przy czym naturalnie rewelacji po czymś takim nie należy się spodziewać), jak równie dobrze i takie kosztujące po kilka ładnych tysięcy złotych. Tak więc każdy zainteresowany kupnem telefonu komórkowego nie będzie miał najmniejszego problemu ze znalezieniem produktu, który w pełni zaspokoi jego oczekiwania – a wiadomo, że te są akurat zróżnicowane. Dla jednych osób telefon komórkowy to jedynie narzędzie służące do komunikacji, inni natomiast chcą, ażeby ich komórki były „wybajerzone”. Wypada jeszcze w tym miejscu wspomnieć o simlockach – w sprzedaży internetowej dostępne są takie telefony komórkowe, które simlocka posiadają, jak też i te bez niego (w tym akurat przypadku jest o tyle dobrze, że z takiego telefonu korzystać można w każdej sieci ). Kupując telefon komórkowy na internetowych aukcjach koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, od kogo się taki towar kupuje – sprzedawca musi być sprawdzony, dlatego też koniecznie trzeba poczytać komentarze wystawione mu przez innych użytkowników. Im ich więcej, tym naturalnie lepiej, przy czym w szczególności wskazane są te pozytywne. Z zakupem u użytkowników posiadających większe ilości komentarzy negatywnych czy nawet neutralnych warto się jednak wstrzymać. Samemu zaś komentarz należy wystawiać dopiero po przetestowaniu telefonu.

Obuwie on-line

17Za pośrednictwem Internetu zaopatrzyć się można w całe mnóstwo produktów. Buty pod tym względem nie stanowią absolutnie żadnego wyjątku. Chętnych na zaopatrywanie się w obuwie w taki właśnie sposób nie brakuje, chociaż z drugiej strony uczciwie przyznać należy, iż są to akurat dość ryzykowne zakupy. But jednak jest takim towarem, który należy bardzo dobrze przymierzyć. Ta rzecz w żadnym wypadku nie może być niewygodne. Prawidłowo dobrane buty to podstawa – pamiętać bowiem trzeba, iż to właśnie stopy mają za zadanie utrzymanie ciężaru całego ciała. Nie mogą być zatem w opłakanym stanie, chociaż naturalnie nigdy nie wiadomo, w jaki sposób zareagują na dana parę butów. Są ludzie, którzy z powodzeniem mogą chodzić dosłownie we wszystkim – nie robią się im odciski i tym podobne. Są także i tacy, dla których kupowanie butów to ogromne utrapienie, ponieważ nigdy nie wiedzą, czego mogą się spodziewać – tym osobom kupowanie obuwia za pośrednictwem sklepów internetowych należy jednak odradzić, chociaż z drugiej strony istnieje przecież możliwość zwrócenia towaru lub złożenia reklamacji, jeżeli okaże się, że zapewniania sprzedawcy a praktyka rozminęły się zupełnie. W obuwie można się w Internecie zaopatrywać zarówno w sklepach internetowych, jak i na serwisach aukcyjnych. Bardzo interesująca ofertę w tym zakresie mają zagraniczne sklepy on-line – a robienie zakupów właśnie w nich to dzisiaj żaden problem, ponieważ systemy elektronicznych płatności są już bardzo wygodne i nastręczają klientom większych problemów. W tych zagranicznych sklepach kupić bardzo często można takie buty, które na naszym rodzimym rynku są po prostu niedostępne. Na wspominanych już powyżej serwisach aukcyjnych natomiast dostępne jest również obuwie używane. Tutaj zasada obowiązuje dokładnie taka sama, jak w przypadku odzieży. A zatem użytkownicy albo pozbywają się zbędnych rzeczy, albo kupują buty w ciuchlandach i potem sprzedają je na aukcjach po mocno zawyżonych cenach. Także i w tym przypadku stosowane są wyprzedaże. Pomimo rozlicznych niedogodności, chętnych na zaopatrywanie się w obuwie za pośrednictwem stron internetowych nie brakuje. Wspomnieć jeszcze można w tym miejscu, iż w zasadzie wszyscy znani producenci obuwia posiadają w dzisiejszych czasach swoje autoryzowane sklepy internetowe, co jest wygodne, ponieważ stacjonarne sklepy tego typu znajdują się zwykle tylko w dużych miastach, w związku z czym mieszkańcy mniejszych miejscowości nie mają do nich dostępu na co dzień. Internet ten problem rozwiązuje.

Płatność i dostawa

13Zaopatrując się w jakiekolwiek produkty za pośrednictwem Internetu trzeba za nie oczywiście zapłacić – nie ma w tym fakcie niczego nadzwyczajnego i pod tym akurat względem sklepy internetowe nie różnią się niczym od sklepów stacjonarnych. Możliwości w zakresie dokonania płatności jest obecnie sporo, w związku z czym klient może wybrać taka, która najbardziej mu odpowiada. Najczęściej praktykowany i zdecydowanie najbardziej preferowany jest przelew na rachunek bankowy. Jak klient go zrobi, to już jego sprawa, nie mniej jednak w tym zakresie wybór pada najczęściej na przelew internetowy. Wszystkie banki obecnie udostępniają swoim klientom możliwość obsługi rachunku poprzez sieć właśnie i tą drogą dokonywać można przelewów. Jest to niesamowicie wygodne, bo przelew można zrobić w każdej chwili bez konieczności wychodzenia z domu i stania w kolejkach w banku czy na poczcie. Większość sklepów internetowych oraz użytkowników wystawiających na sprzedaż przedmioty na portalach aukcyjnych oferuje również możliwość płatności za pobraniem – za towar płaci się przy odbiorze, jest to nieco droższa usługa. Wiele sklepów posiada też odnośniki pozwalające na dokonanie płatności za pomocą karty kredytowej. Ta opcja także jest bardzo często wybierana przez klientów. Jeszcze inną metodą jest korzystanie z serwisów umożliwiających płatności pomiędzy osobami posiadającymi pocztę elektroniczną – z tego korzystają wszyscy, a już na pewno adres e-mailowy trzeba posiadać, jeśli się robi zakupy przez Internet. Podobnie jak sposób płatności, tak samo wybrać sobie można sposób dostarczenia przesyłki. Tutaj istnieją trzy możliwości. Po pierwsze – jest to odbiór osobisty. Po drugie – paczka zostaje dostarczona drogą pocztową. Po trzecie – przesyłkę pod wskazany adres dostarcza kurier. Z opcji numer jeden klienci korzystają zdecydowanie najrzadziej. Najpopularniejsze są przesyłki pocztowe – wiąże się to z faktem, że są one najtańsze. Kurier to najbardziej pewna opcja, z drugiej jednakże strony – najdroższa. Klienci mają zatem całkiem niezły wybór – zarówno, jeżeli chodzi o sposób płatności, jak i dostarczenia przesyłki. Sklepy starają się tych możliwości nie ograniczać, a jeśli już – to w rozsądnych granicach. Robienie zakupów przez Internet staje się coraz bardziej wygodne. To także jeden z powodów, dla których ludzie tak chętnie korzystają z oferty sklepów on-line. Na uwagę zasługuje również to, że robienie zakupów w sieci staje się coraz bardziej bezpieczne, co też przemawia na ich korzyść.

Internetowe serwisy aukcyjne

7Bardzo popularną  formą zaopatrywania się w różnego rodzaju produkty są  serwisy aukcyjne. Cieszą się naprawdę ogromnym zainteresowaniem, a przyczyn takiego właśnie stanu rzeczy jest kilka. Przede wszystkim wiele rzeczy kupić można na nich naprawdę po okazyjnych cenach – nie ma możliwości, aby w te same towary zaopatrzyć się w tradycyjnych sklepach płacąc za nie takie same dokładnie pieniądze. Spośród produktów, które zdecydowanie wiodą prym spośród najczęściej kupowanych na serwisach aukcyjnych produktów wymienić można dla przykładu markowe kosmetyki, telefony komórkowe, odzież z metkami znanych firm oraz szeroko rozumiany sprzęt komputerowy. Wybrany produkt kupić można na dwa sposoby – albo poprzez licytację (wygrywa ją ten, kto zaoferuje najwyższą kwotę) lub poprzez opcję „kup teraz”. Czasami dostępne są obie, czasami natomiast tylko jedna z nich. Do zakupionego w ten sposób produktu doliczyć trzeba jeszcze koszty przesyłki – o ich wysokości decyduje już indywidualnie każdy sprzedający. Serwisy aukcyjne umożliwiają sprzedawanie różnych towarów zarówno osobom indywidualnym, jak i formom – zwłaszcza w ostatnim czasie zetknąć się na nich można w dużym stopniu z ofertą ze strony firm. Jest ogólnie przyjęte, aby już po sfinalizowaniu całej transakcji wystawione zostały komentarze – w praktyce jako pierwszy komentarz wystawia kupujący. Kupowanie za pośrednictwem internetowych serwisów aukcyjnych wiąże się niestety z ryzykiem trafienia na zwykłego oszusta. O takich przypadkach – naturalnie tych najbardziej spektakularnych – niejednokrotnie było głośno w środkach masowego przekazu. Niektóre sprawy zakończyły się nawet w sądowej sali. Kupując zatem na aukcjach trzeba zwracać uwagę na kilka istotnych rzeczy. To przede wszystkim komentarze. Rzecz jasna, jeśli ktoś jest dopiero początkujący i nie ma siłą rzeczy komentarzy, wcale nie musi oznaczać, że jest nieuczciwy. Nie mniej jednak najlepiej kupować jest rzeczy od sprzedawców sprawdzonych – im większa liczba komentarzy pozytywnych tym lepiej, przy dużej ilości komentarzy negatywnych lepiej się jednak zastanowić. I tak ostateczna decyzja należy do samego klienta – wszak to on później poniesie jej ewentualne konsekwencje. Na serwisach aukcyjnych zarejestrować się może każdy, kto chce coś sprzedać albo kupić. Rejestracja jest tutaj obowiązkowa i wiąże się ona z podaniem danych osobowych, z adresem i numerem telefonu włącznie – dane te są weryfikowane poprzez wysłanie droga pocztową na wskazany adres listu. Dopiero po weryfikacji konto użytkownika jest aktywowane.

Internetowe sklepy z bielizną

12Za pośrednictwem Internetu zaopatrzyć się można w mnóstwo rzeczy, między innymi w bieliznę. Dotyczy to zarówno bielizny damskiej, jak i męskiej, chociaż uczciwie przyznać należy, że panie mają pod tym kątem o wiele większy wybór aniżeli mężczyźni. To naprawdę znakomite rozwiązanie – i to bez względu na to czy ktoś mieszka w małym, czy też dużym mieście. Nawet w dużych miastach brakuje sklepów stacjonarnych z naprawdę dobrą bielizną. To, co jest dostępne na naszym rodzimym, tradycyjnym rynku pozostawia niestety bardzo wiele do życzenia pod każdym jednym względem. Nie dość, że wykonanie jest kiepskie, to jeszcze rozmiary są – mówiąc delikatnie – bardzo dziwne. Na szczęście internetowe sklepy z bielizną posiadają w tym zakresie bardzo duży wybór. Bielizna jest ładna, elegancka, uszyta z porządnych jakościowo materiałów, a przy okazji jest również dobrze skrojona, wygodna i dostępna w najróżniejszych rozmiarach. Jej zaletą są także całkiem rozsądne – jak na taką jakość przystało – ceny. Oczywiście, jeżeli ktoś się rozgląda za produktami autentycznie już ekskluzywnymi z najwyższej półki, to też je w internetowych sklepach znajdzie. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, iż w dużym stopniu jest to bielizna sygnowana polskimi markami – mowa w tym miejscu przede wszystkim o bieliźnie damskiej, albowiem w przypadku męskiej sprawa przedstawia się jednak inaczej (na niekorzyść klientów). Panie naprawdę nie mają w tej chwili na co narzekać. Co prawda kupienie bielizny za pośrednictwem Internetu zawsze wiąże się z ryzykiem, że rozmiar okaże się niewłaściwy, aczkolwiek zawsze istnieje możliwość wymiany towaru bądź odzyskania pieniędzy. W znakomitej większości sklepów z bielizną on-line oferta poszerzona jest również o kosmetyki, perfumy, biżuterię oraz różne dodatki do odzieży. Nie jest to jednak regułą, a najwięcej i tak jest artykułów bieliźniarskich. Zaopatrzenie się w wygodną i jednocześnie seksowna bieliznę damską nie stanowi obecnie żadnego problemu. W gorszej sytuacji są mężczyźni – oferta polskich firm w tym zakresie jest bardzo uboga, nie są to ponadto rzeczy rzucające jakością na kolana, a zagraniczne marki są niestety bardzo drogie. Poniekąd ma to związek z tym, że branża bieliźniarska nastawiona jest głównie na kobiety – z drugiej jednak strony to panie właśnie znacznie częściej kupują bieliznę i to one przykładają większą wagę do tego, co noszą pod odzieżą wierzchnią. Nie ma więc się co poniekąd dziwić, że firmy bieliźniarskie zarabiają w głównej mierze właśnie na nich.